طراحان

«دیزاینر فرنیچر» مدرن در دهه نود میلادی و تحت تاثیرات مدرسه باهاوس (مدرسه‌ای که شهرت جهانی دارد و تاثیر فراوانی در اروپا و معماری مدرن گذاشت) شکل گرفت و گسترش یافت. قرن نوزدهم شاهد فناوری های مدرنی بود که روش های صرفه جویی در زمان ساخت مبلمان را فراهم می کرد و با معرفی متریال های جدید هزینه های تولید را مقرون به صرفه تر می ساخت. تا پیش از آن،  مبلمان قرن هجدهم بسیار پیچیده و زینتی طراحی می شد اما لزوما راحت یا جذاب نبوده و اغلب ساخته شده از چوب های تیره و پارچه های چرمی بود. مبلمان کلاسیک در عین حال از نظر زمانی و تولید نیز برای سازنده و مصرف کننده هزینه های بالایی داشت.

از اواسط قرن نوزدهم رویکرد کلاسیک به مبلمان کمرنگ تر و حجم آن ها سبکتر شد و اینگونه سبک جدیدی از مبلمان که بیشتر از متریال های فلز، پلاستیک و چوب های فرم داده شده ساخته شده بودند ظهور کرد.  دنیای جنبش مدرنیسم از آزمایش زمان پیروز بیرون آمده و دیزاینر فرنیچر مدرنیستی امروزه طرفداران بیشماری دارد. این سبک مبلمان کاربردی، بادوام و زیبا است و امروزه طراحان مبلمان مدرن در حال توسعه ایده ها ، مفاهیم و اصول دیزاینی هستند که توسط بزرگان قرن گذشته پایه گذاری شده است. همین مسئله در مورد شاخه های دیگر طراحی محصول نیز صدق مو کند. چنان که میبینیم صدها برند معتبر در زمینه طراحی لایتینگ نیز چطور پا به پای پیشرفت تکنولوژی و تحولات سبک زندگی انسان امروزی پیش می روند و در عین حال از منظر زیبایی شناسی و خلاقیت رقابت قابل توجهی دارند.

کلیه محصولات وارداتی ارائه شده در شرکت طرح زندگی پرتو توسط برجسته ترین طراحان و معماران مطرح دنیا خلق شده اند. اکثر این طراحان در رشته های مختلف دیزاین فعالیت نموده و و برنده جوایز معتبر و متعدد دیزاین در سطح جهانی می باشند. در این بخش منتخبی از این خالقان بنام به شما معرفی شده اند. درصورت تمایل به آشنایی بیشتر می توانید به وبسایت آنها مراجعه فرمایید.

Brodie Neill

Boris Klimek

Arik Levy

Alessandro Busana

Zaha Hadid

Dima Loginoff

David Groppi

Christophe Pillet

Chris Basias

Carlo Colombo

Giorgio Biscaro

Gio Colonna Romano

Fabio Novembre

Emiliana Martinelli

Eero Aarnio

Karim Rashid

Jose a Gandiablasco

Jonas Wagell

Jean Marie Massaud

Jaime Hayon

Paola Navone

Nendo Design Studio

Marco Acerbis

Marcel Wanders

Marc Sadler

Valerio Sommella

Ross Lovegrove

Ron Arad

Raffaella Mangiarotti

Philippe Starck