ایده بی سابقه Dior برای غرفه خود در نمایشگاه مبلمان میلان 2021

امسال به مناسبت برگزاری هفته دیزاین میلان و نمایشگاه بین المللی مبلمان، Dior Maison (خانه دیور) در اقدامی خلاقانه از هفده هنرمند خواست تا صندلی مدالیون که المان مخصوص این برند است را به سبک خود بازآفرینی کنند. این صندلی ، که نمادی از سبک لوئیس شانزدهم است ، اولین بار توسط خود دیور در سال 1947 استقبال دوباره شد. او از این صندلی برای نشستن مهمانان در نمایش های مد خود استفاده می کرد و آن را بسیار ساده، شکیل، کلاسیک و پاریسی می دانست!

 

وقتی خانه دیور در سال 1946 اولین بوتیک خود را افتتاح کرد بنای فعالیت های خود را بر دکوراسیون های ساده اما با حال و هوای کلاسیک گذاشت. کریستسن دیور موسس برند، معتقد بود زیبایی شناسی اساسی فرانسوی در کاخ ورسای قرار دارد و مخصوصاً صندلی مدالیون با پشتی بیضی شکل که توسط لوئیس شانزدهم استفاده می شد را مورد ستایش قرار می داد. او اغلب در بوتیک ها و نمایش های مد خود این صندلی کلاسیک را به نمایش می گذاشت تا جاییکه این صندلی به نمادی از خانه دیور تبدیل شد و بعدها به عنوان یک عنصر بصری برروی بطری های عطر و تبلیغات ظاهر شد.

برای نمایش غرفه در سالن میلان ، دیور از این طراحان خواست آثار جدید خود را با الهام از صندلی مدالیون به نمایش بگذارند و این المان اصیل کلاسیک را با استفاده از تکنولوژی های روز تولید مبلمان و بر اساس اصولی که کریستین دیور در خاطراتش شرح داده بود، بازآفرینی کنند. هدف این همکاری بی سابقه نشان دادن بازتابی از مدرنیته بی زمان خانه دیوراست که می تواند رویای دیور را دوباره سازی کرده و به نحوی به آن جاودانگی ببخشد.

از شما دعوت می کنیم تا لحظاتی چند با ما به میلان سفر کنید و از این شوی ماندگار و خیره کننده لذت ببرید…

اسامی هنرمندانی که در این حرکت شرکت کردند به شرح زیر است:

sam baron, nacho carbonell, pierre charpin, dimorestudio, khaled el mays, martino gamper, constance guisset, india mahdavi, nendo, joy de rohan chabot, linde freya tangelder, atang tshikare, seungjin yang, ma yansong, jinyeong yeon, tokujin yoshioka and pierre yovanovitch

 

 

بدون نظر

Sorry, the comment form is closed at this time.