گذشتن از آب به سبک حضرت موسی!

در یکی از روستاهای هلند، پل عجیب و غریبی وجود دارد که به «پل حضرت موسی» معروف شده! پلی که با شکافتن آب، مردم را به بخش دیگر روستا می رساند اما این روزها به عنوان یک جاذبه گردشگری در دنیا شناخته می شود. برای دیدن پل حضرت موسی باید به روستای هالسترین در استان برابانت شمالی، در جنوب کشور هلند بروید.

این پل که به پل معجزه یا پل غرق شده هم معروف است، در کنار یک قلعه باستانی مربوط به قرن 17 میلادی ساخته شده و باتوجه به حال و هوای این قلعه طراحی شده است. خط آب غرب برابانت یک خط دفاعی است که از مجموعه ای از قلعه ها و شهرها در جنوب غربی هلند تشکیل شده است. قدمت آن مربوط به قرن هفدهم میلادی است اما در قرن نوزدهم نیازمند تعمیرات اساسی شد. این پل توسط شرکت RO & AD ساخته شده و در حال حاضر یک عملکرد تفریحی جدید دارد و در چندین مسیر برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده می شود.

ساختار آن کاملاً از چوب است و با فویل EPDM ضد آب شده است. این پل مانند یک سنگر در قلعه و خندق قرار دارد که به گونه ای طراحی شده است که با خطوط چشم انداز ترکیب شود. پل را نمی توان از راه دور دید زیرا زمین و آب به لبه آن می رسند. هنگامی که نزدیک می شوید ، قلعه از طریق یک سنگر باریک به روی شما باز می شود. سپس می توانید مانند موسی بر روی آب تا دروازه های آن حرکت کنید!

 

بدون نظر

Sorry, the comment form is closed at this time.