مسکونی یزد

کارفرما: سرکار خانم بیک، موقعیت: یزد، سال 1399

این پروژه در شهر زیبا و تاریخی یزد قرار دارد. بنایی کاملا نوساز که نمای آن منطبق با اقلیم شهر و با آجرهای خشتی اجرا شده است. علاقه کارفرما به طراحی مدرن باعث شد که علی رغم وجود معماری  کاملا سنتی، در طراحی دکوراسیون آن از المان های مدرن استفاده شود. در طراحی فضای سبز  این خانه ی ویلایی به دلیل کمبود بارش و گرمای زیاد این منطقه در اکثر ماه های سال، از چمن و گیاهان سبز کمتری استفاده شده است.

مبلمان باغی استفاده شده در این پروژه که در قسمت های حیاط و روف گاردن استفاده شده محصول کشور ایتالیا و از شرکت Slide خریداری شده است. این مبلمان فضای سبز از جنس پلی اتیلن است و به دلیل مقاومت بالا در برابر گرمای شدید تابستان تا سال ها ماندگاری داشته و زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

تعدادی از روشنایی ها و چراغ های این محوطه زیبا نیز از شرکت اسپانیایی Vibia خریداری شده است. این روشنایی های فضای باز با الهام از درخت کاج طراحی شده و فرم خاص آن در تاریکی شب جلوه زیبایی به لنداسکیپ این پروژه می بخشد.

در این خانه ی باصفا همچنین یک روف گاردن با آلاچیق مدرن کار شده که ست دوم مبلمان ایتالیایی در آن قرار گرفته است. این پرگولا با چوب های ترموود کار شده است.

همنشینی معماری سنتی ایرانی و مبلمان مدرن اروپایی استفاده شده در این پروژه حس و حال دلنشینی به این فضا بخشیده است.