زیبایی بی آلایش بتن در طراحی مبلمان و لایتینگ و معرفی سه برند

بتن ماده ای است که در طول تاریخ همواره با ساخت و ساز مرتبط بوده است. زمینه ای که در آن تحولات چشمگیری را نیز پشت سر گذاشته. این ماده که همواره به خاطر تنوع کارایی خود مورد تقدیر قرار گرفته، در سالهای اخیر به خاطر زیبایی شناسی اش توجه طراحان و کاربران را جلب کرده و در نتیجه این جذابیت، ترندهایی در طراحی و تولید مبلمان، چراغ و سایر اکسسوری های دکوراتیو به وجود آمده است. رنگ خنثی این متریال تقریبا با هر فضایی همنشینی زیبایی داشته و ماهیت خمیری و شکل پذیر آن دست طراح را برای تولید شکل های خلاقانه به خوبی باز می گذارد. در ابتدا به نظر می رسید که محصولات بتنی بهترین سازگاری را در دکوراسیون های صنعتی دارند اما رفته رفته با رواج پیدا کردن این سبک و استفاده از این المان ها در فضاهای کلاسیک، جلوه زیبا و بی آلایش آن در چنین حال و هوای متفاوتی نیز به سادگی اثبات شد. استفاده از بتن همیشه یک انتخاب غیرمنتظره، تازه، جذاب و شجاعانه است.

در ادامه به معرفی سه برند فعال در این زمینه می پردازیم.

Fusto, furniture system | Studio Irvine

در میان تولیدکنندگان محصولات بتنی، Forma & Cemento یک کمپانی ایتالیایی است که گویی برای شکوفا کردن پتانسیل های این متریال زاده شده است! این کمپانی در سال 2014 توسط تعدادی از معماران و مهندسان و با هدف تولید محصولات خانگی متفاوت با استفاده از بتن تاسیس شد. متریالی که تقریبا نقطه مقابل لوکس است زمانی ارزشمند می شود که به دست هنرمندان و صنعتگران ماهر تبدیل به مبلمان و سایر اثاثیه شده و به نوعی به آثار هنری تبدیل می شوند. نرمی خطوط، رنگ های خاص و فرم های غیرمعمول، کالکشن زیبا و متنوع این برند را بیش از پیش جذاب می کند.

یکی دیگر از برندهایی که بتن را به عنوان متریال اصلی خود شناخته است کمپانی Konic است. این کمپانی کوچک اسپانیایی آخرین تکنولوژی های روز در زمینه چراغ های LED را به زیبایی با دیزاین های خود تلفیق کرده است. اشکال ارگانیک، طراحی ساده و متفاوت درکنار استفاده از مواد طبیعی محصولات کنیک را بسیار محبوب کرده است. برخی از این شکل ها الهام گرفته از مراسم های آیینی و مجسمه های باستانی است که با جذابیت خاص خود در میان سایر برندهای چراغ های فضای باز متمایز شده است.

استدیو پلاتو یک مجموعه خلاق دیگر در ایتالیاست که توسط دو معمار جوان در سال 2016 تاسیس شد. در تولیدات این استدیو نیز که در زمینه مبلمان، اکسسوری و چراغ فعال است از متریال بتن استفاده شده است. این کمپانی کوچک با سرعت زیادی رشد کرده و اکنون محصولات خود را به تمام دنیا صادر می کند. طراحی مینیمال، سطوح بافت دار، رنگ های چشم نواز و انعطاف پذیری بالا در سفارشی سازی از ویژگی هاییست که محصولات این برند را محبوب کرده است.

 

 

.

بدون نظر

Sorry, the comment form is closed at this time.