تاریخچه مختصری از Salone del Mobile بزرگترین نمایشگاه مبلمان و دیزاین دنیا

Salone del Mobile یا نمایشگاه مبلمان میلان یک پلتفرم بین المللی است که هرساله ترندها و محصولات برتر در زمینه مبلمان در آن ارائه می شود.

در تاریخ 59 ساله خود ، این نمایشگاه همواره خود را به عنوان بستر و نقطه شروعی برای تمام ترندهای مبلمان و طراحی داخلی سال قرار داده است. هزاران برند معتبر و استعدادهای نوظهور از سراسر دنیا در این رویداد شرکت می کنند تا پیشنهادات و طرح های خلاقانه خود را به نمایش بگذارند و به تدریج برای خود در دنیای رقابتی دیزاین جایگاهی ایجاد کنند. در این نمایشگاه همچنین محصولات روشنایی و دیگر المان های مربوط به منزل ارائه می شوند.

نمایشگاه مبلمان میلان اولین بار در سال 1961 برپا شد. تمرکز این نمایشگاه در آغاز فقط برروی برندهای ایتالیایی بود، اما به تدریج این رویداد تاریخی وسعت یافت و امروزه میزبان 2500 کمپانی، 700 دیزایند و بیش از سه میلیون بازدیدکننده از سرتاسر جهان می باشد.

در دل نمایشگاه مبلمان میلانف نمایشگاه های تخصصی دیگری نیز فعالیت می کنند. از جمله نمایشگاه Euroluce یا یورو لوچه با تمرکز بر روشنایی و لایتینگ، EuroCucina با تمرکز بر محصولات مرتبط با آشپزخانه (کابینت، وسایل برقی، تکنولوژی های جدید، مبلمان، سینک و …)، Bath Show با تمرکز بر محصولات مرتبط با دستشویی و حمام و شیرآلات، S.Project با رویکردی ارتباطی بین برندها، دیزاینرها و کمپانی ها و درنهایت Salone Satellite با هدف حمایت از طراحان مستعد و جوان زیر 35 سال.

در طی این نمایشگاه ده ها سخنرانی و ورکشاپ مختلف در زمینه های دیزاین و همچنین گفتگو با برجسته ترین طراحان محصول در دنیا برگزار می شود.

نمایشگاه مبلمان میلان امسال پس از دوسال از آخرین حضور خود، در شرایط کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی بار دیگر برگزار شده است. بازدید از این ایونت بی نظیر برای هر طراح صنعتی، طراح محصول و هرکسی که به دنیای جذاب و بی کران دیزاین علاقمند است تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود!

 

 

 

 

 

 

 

بدون نظر

Sorry, the comment form is closed at this time.